Uczestniczki projektu RSKN podnoszą kompetencje naukowo – techniczne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

W czwartek 16 listopada 2017 r. grupa uczestniczek projektu „Równamy szanse, kształcąc nowocześnie”, uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy, wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych z geografii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Czytaj dalej „Uczestniczki projektu RSKN podnoszą kompetencje naukowo – techniczne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu”

Uczestnicy projektu RSKN w laboratoriach chemicznych Politechniki Wrocławskiej

W poniedziałek 13 listopada 2017 r. cztery grupy uczestniczek i uczestników projektu „Równamy szanse, kształcąc nowocześnie” skierowanego do uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy wzięły udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii na Politechnice Wrocławskiej.

Czytaj dalej „Uczestnicy projektu RSKN w laboratoriach chemicznych Politechniki Wrocławskiej”

Pomyśl, zanim pomożesz…

Dzisiaj, 20.11.2017 r., w związku z Tygodniem Edukacji Globalnej, klasy maturalne   miały okazję wysłuchać bardzo ciekawej prezentacji Pani Magdy Szymańskiej, trenerki zaangażowanej w kampanię  „Zanim pomożesz”, prowadzącej fundację Go’n’Act. Tematem zajęć były zagrożenia wynikające z wolonturystyki – udzielania pomocy potrzebującym zamieszkałym w krajach Globalnego Południa  (np. w krajach Afryki).

Czytaj dalej „Pomyśl, zanim pomożesz…”

Tydzień Kultury Filmowej

W dniach od 13-17 listopada odbył się Tydzień Kultury Filmowej. Jako klasa humanistyczno-medialna przygotowaliśmy dla uczniów gimnazjum i liceum liczne atrakcje. Na korytarzach mogliście zobaczyć i przeczytać ciekawostki związane z filmami i ich twórcami, a także plakaty popularnych filmów. W klasach przeprowadziliśmy lekcje na temat: Montaż- możliwości manipulacji przedstawione w filmie Marcela Łozińskiego „Ćwiczenie warsztatowe”. Zobaczyliśmy dwa oblicza tej samej rzeczywistości, co uświadomiło nam, że montaż filmowy może być sztuką, ale może stać się również narzędziem manipulacji. Czytaj dalej „Tydzień Kultury Filmowej”